Parti Blog

06
Nis

Pop Up Restaurant Nedir ?

  • admin
  • 0 Görüntüleme
  • 0 Comment
  • Pop Up Restaurant .

Pop Up Restaurant nedir ? Merak edenler için kısaca açıklayalım.

Sabit bir şef ve fix menü ile müşteri kitlesine hizmet veren restoranlara alternatif  olarak etkinlik niteliğinde gerçekleşen yemek sunumları. Gastronomi ve lezzet konusunda üst düzey performansa ulaşmış şefler hazırladıkları özel menüyü belli bir süre içinde sunarlar. Misafir şeflerin günlük ya da belirli süre içinde yaptıkları bu sunumlara ev sahipliği yapan restoranlar “Pop Up Restaurant” olarak isimlendirilir.

Kısaca Pop Up Restaurant der ki Benim sabit bir  şefim ve menüm yok. Ben ülke içinden ya da dünyanın herhangi bir yerinden konusunda damak çatlatan bir performansa ulaşmış şefleri günlük ya da haftalık mutfak sahneme çıkartırım siz de bu lezzet performansı için belirlenen menü fiyatını ödeyerek bu lezzet şölenine katılırsınız.

Bir diğer alternatif , Şef konumunda olan bir yemek ustası kendisine ait mekanda Pop Up Dinner etkinlikler düzenleyerek misafirler ağırlar. Çok Kalabalık olmayan bu davetlere katılanlar lezzet kovalayan gastronomik kişiliklerdir. Uzun bir masada şefle birlikte bu lezzetler tadılır ve sohbetler yapılır.

Usta şefler herhangi bir mekanda Pop Up Dinner etkinlik düzenleyerek o mekanı gecelik olarak da Pop Up Restaurant’a dönüştürebilir.

 
Benzer Yazılar